Приказивање постова са ознаком REGIONALIZACIJA POLITIČKE STRANKE. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком REGIONALIZACIJA POLITIČKE STRANKE. Прикажи све постове

уторак, 20. јун 2017.

ЕСДЕЕСОВА
РЕГИОНАЛИЗАЦИЈА
СРПСКЕ

Док сам био подворник у Есенесдеу, имао сам обавјештајну службу која је само прикупљала ријечи, синтагме и реченице које странке најчешће употребљавају. У интерној и екстерној комуникацији.
Како сам распустио Службу, моја обавијештеност је пала КЗУ.
Тако ме, данас, у Гласу Српске изненади текст о стању приједлога за Потпредсједнике Есдееса из свих Регија у Републици Српској.
Неизвјесно је, каже Ведрана, у Приједорској, Бањалучкој, Посавској, а договорено у Градишкој, Добојској, Бијељинској, Бирачкој, Источносарајевској и Херцеговачкој.
Кад сам ступио на часну и одговорну дужност Подворника, у Есенесдеу, одмах сам укинуо Регионалне одборе. Који су се већ били потврдили као вјесници најцрње локалне феудализације.
Издам наредбу, пропишем технологију, установим контролни механизам а Феудалац из Регионалног Одбора каже Нисмо ми тако одлучили да радимо. Ми смо са Шефом друкчије договорили. Ајел. ЈШУ. Јеботе Шеф Удупе.
Ну. Укинуо сам Регионалне одборе и због тога што је Силајџићева странка већ почела да сере о Регијама у БиХ. А позната је Хасина чувена постњутновска реченица модерне физике да чајник треба тући док је мали јер ће постати Парњача, ба. И сатрт Инсана.
Као и из још једног разлога. Да отклоним било какву примисао на подјеле Српске, на Источну и Западну, јер се и о томе, унутар Српске, почело да просерава.
Стога сам се изненадио да Есдеес сада говори о Регијама.
А Политички Програм СДА има, као окосницу, укидање Ентитета и формирање Регија у БиХ.
За Есдеес је, можда, и примјерено да има те своје Регије. Јер су некада функционисали на принципу Ловних Подручја.
Али није примјерено борби Српске за Самосталност и није примјерено организационој технологији Велике Политичке Странке.
Регионализација Странке ствара унутарстраначке бране и уставе.
С једне стране, из страначке базне организације, та брана се манифестује као филтер. И према Руководству, Лидеру и сл, пропушта селективне информације о стању, стварајући, за Региофеудалца, повољну ситуацију код Оних Горе.
С друге стране, од Руководства и страначке политике, према базној инфраструктури, пропушта оне закључке, упуте и смјернице, модификоване и адиране тако да јачају улогу Региофеудалца а засјењују улогу Руководства Странке и Лидера.
У суштини, то је одсијецање Руководства Странке, и Лидера, од Страначке Организације. Мада то Руководство и Лидер правдају тиме да се не може са толико одбора комуницирати. Па нека то раде они на Регији.
И, то одсијецање доводи до анархије у Организацији, некомапктности, нејединствене технологије. А страначка Организација, чији је једини производ и брига Глас, мора да га производи по јединственој страначкој технологији.
Опет, уздам се да им је, Есдеесу, Драги Бакир најбоље свјетово.
*
И Есенесде има тих потрпедсједника, чудо једно. Али, они су у другој функцији. О чему сад не бих, јер није сазрела Политичка Ситуација и нећу да идем Испред Институција.