среда, 24. јун 2026.

 

САРАЈЕВО САФАРИ,
ДИО ЈЕ ПРОЈЕКТА
САТАНИЗАЦИЈЕ
НАЦИСТИЧКИХ ЖРТАВА,
КАКО БИ НАЦИЗАМ
ПОНОВО ИЗРАСТАО

 
Јесте Пројект Аматерског КУД.
Ни Инглези немају, више, идеја.
Види се то у Украјини. Видило се то у Пројекту Давид у Српској. Користе формуле које су кориштене у 2СР.
Нападните Дроном Крим. То је исто као у Грчкој, кад наговоре Партизане, да сруше неки пружни мост који користе Нијемци. А, Нијемци већ у Африци.
Суштина Сарајево Сафарија, иста је као и хистерична осуда Израела и Јевреја, од стране ЕУ.
Свима је јасно да је ЕУ Неонацистичка Унија. Да живи на ревитализацији Нацизма.
Да прихвата и подржава Мигранте, који су из миљеа Агресивног Ислама. Да подржава Ислам против Израела. Једино, не смију да подржавају Иран јер ће доћи Трамп, ко на Г7, и рећи, Ја сам Шеф.
Уз подршку Палестини, како наивно и пастелно одабрано име, иде и пресија на представљање Израела и Јевреја Геноцидним Народом и Државом.
То се исто радило Србима, и још се ради, у Распаду СФРЈ.
Нацију, која је страдала од Нацизма у највећим размјерама, осим совјетских Земаља, оптужиш за Распад, Агресију и Геноцид.
То је глобална, унапријед смишљена формула, која треба да донесе заштиту Европског Нацизма, и Хитлеровог, и овог ЕУ Бриселског.
По тој формули се стално извикује да ће Русија напасти ЕУ.
На ту формулу падају и Срби.
Наивни Срби и Срби Издајници.
Вучић: Ми немамо никог ко Мурат.
(да дође на туђу Територију, да организује Битке и поробљава Нацију, да окупира њену Земљу и убија и пљачка, прим. прев.)
Васић: Ми немамо никог ко Алија.
(да жртвује Мир да би побио Србе, отео Српске Земље и на њима начинио Исламску Државу, прим. прев.)
Вучић представља Србе Издајнике.
Упоредите моју макету и његов Став.
То је слављење Истребљивача.
Срби масовно подржавају Ислам против Израела.
И не могу прихватити и схватити шта Република Српска види и тражи у Израелу и са Јеврејима.
Неће никада ни схватити.
Да могу да схвате, не би данас били гдје јесмо.
Окупирана Свијест иде дотле да многи тврде да су Јевреји организовали бомбардовање Србије.
Вучићу, пред Видовдан, стижу вијести, пјева неки Лукас, који је крпа и закрпа са Насером Орићем.
Та Муслиманштина код Срба, тешко ће се искоријенити.
Ну.
Без искорјењивања Муслиманштине, Срби не могу имати Државу, не могу имати Нацију, не могу имати Сувереност.
То је првобитни облик Братства и Јединства.
За које ће сви рећи да је Србима наметнуто.
Није наметнуто. Срби су га излегли.
Комунисти су то само искористили.
 

уторак, 23. јун 2026.

 

ПРОПАСТ СРБА
ПОМОЋУ
СРПСКИХ ЛИСТА
ИЗ БЕОГРАДА

 
Београд је Обављач Западних Пројеката над Србима.
Од Краљевине СХС па даље.
Зато и нема историјских и научних анализа о томе.
Посљедице тог београдског обављања, у посљедњих сто година, јесте нестанак Срба свуда око Србије, нестанак Срба у Београду и на југу Србије, на Косову и Метохији.
Београд је сваки пут знао шта ради.
Политички, удбашки, војни, а повремено и вјерски, Београд, прихватили су Служење Западу.
Јер је служење у крви Београда.
То је питање одвојености Београда од Србије и од Срба на цијелом простору бивше СФРЈ или Краљевине СХС.
Али је и питање несвјесности националне и државне оријентације Србије.
У протеклим деценијама, Београд служење обавља помоћу Српских Листа.
Српске Листе су, у ствари Политичке Странке или Политичке Снаге које формира директно Београд.
И којима управља.
Тако су нестали Срби у Хрватској.
Тако су нестали Срби на Косову и Метохији.
Тако нестају Срби у Црној Гори.
Има Београд и у Републици Српској Српске Листе.
У све странке је инфилтрирао Удбу.
Неке су платиле велику цијену.
Неке су добиле незаслужене положаје и позиције.
Република Српска, ипак, засад је довољно самостална од Београда да њен Опстанак није угрожен са те стране.
Српска је у Миру наставила Политику Рата Властитим Снагама.
И у Миру је, као и у Рату, имала све против себе а почесто и Београд.
У ових пет година, дошло је до потпуног раздвајања Колосијека.
Српска је отишла пут Москве, пут Јерусалема и недавно, пут Вашингтона.
Београд тим путем не може да иде.
Његов домет је да Премијер, данас, дође у Бањалуку.
То одвајање Колосијека од Београда, није се десило у тих пет година.
Прије двадесет пет година Делегација Владе Српске била је у Јерусалему.
Јерусалем је окосница геостратегије мале Републике Српске.
Срби су заварани бриселским неонацистичким насртајима на „геноцидни и агресорски“ Израел. И бране муслимане, завојеваче, истребитеље и агресоре на Србе.
Брисел тако покрива свој Неонацизам.
Прикрива ревитализацију класичног њемачког Нацизма према Русији, Славенима и Православљу.
Утицај Београда не може се искључити у Републици Српској.
Али градња, обнављање и одржавање Националног Монолита, може га држати под контролом.
Жилав Народ и Национална Политика, одржаће Самосталност Српске и њен Опстанак, у односу на све па и на Београд.
До повољног времена за Раздвајање од Противсрпског Пројекта БиХ.

понедељак, 22. јун 2026.

 

ВИШЕДЕЦЕНИЈСКЕ
ПОЛИТИЧКЕ ЛАЖИ
МУСЛИМАНСКИХ
УНИТАРИСТА
 

Сарајевски Политички Круг, припадајући Интелктуалџук и Медијаши, извјештили су се да у цијелом периоду од почетка Распада СФРЈ, шире Политичке Лажи и да на њима добијају поене од Противсрпског Запада.
Противсрпски Запад је кренуо у Распад СФРЈ да би уништио Србе и преузео њихове Територије.
Сарајевски Политички Круг, понашао се ко крезуби стари Во који је полетио за њима, мислећи да ће се окористити младом дјетелином.
Да ће они преузети Српске Земље у „нашој босни“. А и хрватске.
Те намјере никад се нису поклапале са Западом.
Сарајмуслимани су током неколико деценија изградили лажни систем који предочавају Муслиманској Сиротињи Раји, као главни политички интерес и разлог да ту вјерско – параполитичку клику стално и без питања подржавају на власти.
Тај Лажни Систем, користио је и Западашима.
Кобива, имамо подршку „у Босни“.
Тако су политички Сарајмуслимани стигли до неиздржљиве ситуације.
Све борбе, лажи и Западаши, нису помогли.
Република Српска изашла јача него прије десет или двадесет година.
Стили су до апсурда.
Борећи се за „нашу државу“, почели су да се боре за останак Високог Представника и његове канцеларије, коју митски називају ОХР.
То је тешко образложити, чак и припростој муслиманској политичкој јавности. Свакодневним Људима.
Данас је на сцену ступио Параполитички Аналфабет Аматер, извјесни Конаковић.
Он је саопштио да се тражи Високи Представник који ће спријечити Сецесију.
Неполитичка Сиротиња Раја, повјероваће у то.
Јер не зна да је Република Српска припојена Федерацији, односно Федерација, Републици Српској. Да у Уставу БиХ стоји да се БиХ „састоји од Републике Српске...“
Сиротиња Раја неће никада схватити да СПК, и тај Креветовић, тражи да БиХ, дакле и муслимани, буду под двоструким Протекторатом. Протекторатом тог Неонацистичког Високог Представника. И под Протеткторатом вјерско – политичке клике Сарајева.
Тако се од дејтонске категорије да Високи Представник треба да тумачи Дејтонски Споразум, преко наметања Закона и кршења свих могућих Устава, па и Дејтонског, дошло до тога да ВП спречава Сецесионизам.
Шта је Сецесионизам.
Одвајање једног дијела живља и територије од компактне Земље.
БиХ, ни под којим мјерилима није компактна Земља, Држава.
Сцесија Републике Српске није на сцени.
Српска ће се, кад дође вријеме, само одвојити.
Одлучиће да се БиХ више не састоји.
Сарајевски Политички Круг, само постојање Републике Српске сматра Сецесијом.
Борба против Сецесије, борба је за поништење Републике Српске, борба је за Унитаризацију.
Тако су Агресори из Рата постали они који наваљују на Сецесију.
...
Канализација Сокака.

петак, 19. јун 2026.

 

КАД ПОДМИРИ СВОЈЕ
АМБИЦИОНАРЕ,
ВЛАСТ СЕ МОРА
БРАНИТИ ОД
НАЈЕЗДЕ ГУБИТНИКА
ИЗ ОПОЗИЦИЈЕ

 
А њих је много, након двадесет година тешких јалових борби у редовима издајничке усране, промуслиманске и западонакурњачке Опозиције.
Кад си велика Странка, имаш много и својих Амебиционара, којима је то једини разлог „бављења политиком“ и уласка у Странку.
Поред оних које мораш узети јер их благољубљиво намећу разне Моћи, од Служби до Мајкуна.
А немаш толико својих да их жртвујеш за ту најезду.
Након двадесет година Власти, стање није једноставно ни лако.
Надиру
▪ Чланови разних Странака Опозиције, нарочито они који су осјетили сласт неке Функције.
▪ Дугодишњи симпатизери Опозиције, притајени Актери, Немој да се истичем, који су много провели у чекању на нешто
▪ Разни Енвеојци који су остали без јасала
▪ Медијаши, који су служили у региментама странаца и Сарајмуслимана, добро плаћани а којим су пипе исто пресушиле
...
Сви они дају различите знаке, неки реже, неки отворено машу репом.
Они који реже, мисле да ће Власт полетити да их смири.
Они који репом дижу прашину, мисле да ће се тако прикрити неки прелазак, одлазак и то.
Све је то неупотребљива Булумента.
Али Власт већ има много таквих па још једна Бригада Трећепозиваца, неће много шкодити.
Шкодиће Политичкој Странци и Организацији, јер ће многи, опет, остати неуобзирени и пасивизовати се.
То нико неће ни запазити.
У Великој Странци, више се цијени једно мјесто у Дому Народа, него хиљаду дугодишњих Активиста у шездесет Општинских Одбора.
Док се проводи Идеја, Организација ће то подносити.
Кад Организација види да свако ради за своју корист, срушиће се све.

четвртак, 18. јун 2026.

 

ОБЈАВЉИВАЊЕ
ИСТРАЖИВАЊА
ЈАВНОГ МНИЈЕЊА,
ПОЛИТИЧКО ЈЕ
НАСИЉЕ

 
Код примитивних Перфомансијера, Истраживања Јавног Мнијења, само су манифестација нарцисоидног или самозаваравајућег аналфабетизма.
Код озбиљних полиитчких Актера, ИЈМ су начин филигранске манипулације.
Код Агенција које проводе ИЈМ, а које су најчешће везане за велике западне компаније, ИЈМ и пласман, алатка је прекрајања Политичке Сцене.
На подручјима Дивље Демократије, треба, најмање, забранити било какво објављивање ИЈМ, прије почетка званично одређене Кампање.
ИЈМ су постала као и дивљи Портали. Нико не зна ко је Власник, ко Уредник, ко Новинар.
Ну.
Ствар је озбиљнија.
▪ Одлука о гласању, за кога ће се гласати, доноси се на половини Мандата.
То је процес компонован од рационалних и подсвјесних елемената.
Он обухвата велики број Бирача. Не укључује Бираче Велике Странке. Али укључује све бираче малих Странака, неопредијељених, оних који не излазе редовно, оних који су увијек Против.
У години Избора, доноси се веома мали број одлука о Гласању.
▪ Композиција и креирање истраживачких питања, спада у подручје Психологије и Подсвијести. Које захтијева микро познавање Политичке Сцене и свих јавних и политичких догађаја, трендова и токова, барем у једном Мандату.
Нико нема Људе за тако нешто.
▪ Што из незнања, што због планиране Манипулације, ИЈМ може да буде приближно реално или потпуно нереално. Оно не може да утиче на одлуке Бирача, али може да завара онога кога треба заварати.
Питања, Теме, могуће је формирати тако, уз измјене неколико ријечи, да се добију дијаметрално различити одговори. А ако ти још Шег Истраживања објашњава Резултате, знај да ће те превеслати и да је то главни циљ.
▪ Теме које се појављују у ИЈМ, најчешће нису Политичке Теме а скоро никад нису Изборне Теме.
Оне су подвала Бирачима и Странкама.
Политичка Странка не може, нпр, да буде Истражно Судство. Зато је питање о К&К, само Звезда Гранда, нема никакве везе са Изборима.
▪ Истраживање Јавног Мнијења, ниједна озбиљна Политичка Странка, неће објавити, таман да је најсјајније за њу.
▪ Нико боље Изборни Рејтинг не зна од Организације Странке.
То је десетине хиљада „испитаника“ сваки дан, током цијелог Мандата.
Ако немаш Организацију, немаш ни Гласове или имаш оне који нису твоји а којима нико не управља. Онда ти не треба ни Истраживање Јавног Мнијења.

среда, 17. јун 2026.

 

КАКО ЈЕ ПРЕСИЈА
НА СРПСКУ
ПРИКРИВАЛА
СВЕ ПРОПАСТИ
ФЕДЕРАЦИЈЕ И „БиХ“

 
Тридесте година траје борба за уништење Републике Српске. За поништење Дејтонског Споразум и Устава. За Унитаризацију цијеле структуре како би све приграбили Сарајмуслимани, и дејтонске и наметнуте институције, и уставне и отете надлежности.
Тридесет година траје борба Републике Српске за Опстанак. Уз велике жртве. Да остане на темељима Дејтонског Споразума, Два Ентитета и Три Конститутивна Народа. Да не дође у позицију Сојенице, са тричетири натрула стуба.
Три деценије борбу за уништење Републике Српске прати медијска, унутрашња и околна структура, европски медији и политичка Јавност уопште.
Српској и представницима Српске, не даје се никакав простор.
То је наставак западашке и муслиманске полунацистичке пропаганде из Распада СФРЈ.
У тој полунацистичкој медијској платформи, Срби не могу да добију простор, ни због догађаја, ни због политичког става, ни због Неправде и Правног Насиља над њима и над Српском.
Тридесетогодишњи Рат Поништења Српске, не рачунам класични Рат, Ровове, Злочине и Крв, сада је доспио у затишје.
Република Српска све чини да се то тако настави и да напад на Опстанак, престане.
Ну.
То затишје на Фронту Поништења Српске, открива све смртоносне проблеме „БиХ“, све проблеме Федерације БиХ, све односе између Хрвата и муслимана у ФБиХ, све вјештачке савезе између Загреба и Сарајмуслимана, све проблеме у Економији Већег Беха Ентитета, од градње Аутопутева, преко Хрватског Плиновода, до Пензија...
Сарајмуслимани су се позиционирали као противници свима, не само унутар „БиХ“, већ и около, Србија, Хрватска. И према Великим Силама. Сад, Русија, Кина.
Брисел има своје интетресе али није више заљубљен у Сарајмуслимане.
У таквој ситуацији, треба нешто крупно да се промијени у Свијету и у ЕУ, да би Сарајево могло да продише и настави свој Унитаризам.
То се неће десити. Јер не може брзо да се деси.
Сви проблеми које су Сарајмуслимани отворили и створили, онемогућавају било какво рјешење – договор, повратак на Дејтон, одржање лабаве територије БиХ...
Биће то дуга пропаст Сарајмуслимана и муслимана у БиХ уопште. Срби и Хрвати ће напредовати. Јер имају своје темеље.
Хрвати имају Загреб, какав такав, у ЕУ.
Срби имају Дејтонску Позицију и Републику Српску, међународно признату Државу.
Сарајмуслимани су имали Илузију, коју су сами себи створили а Запад им припомогао. Без озбиљних намјера.
Сада је Илузија нестала. Остало је још учешће на Свјетском Првенству.
Илузије се никад не враћају.
Ко и онај са Бара.

уторак, 16. јун 2026.

 

ЗАШТО ЈЕ
ИСТОВРЕМЕНО,
ЗАПЕЛО ИМЕНОВАЊЕ
ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА
И КАНДИДАТА ОПОЗИЦИЈЕ
 

И једни и други су на Туђој Сиси.

Узбуна је на обје стране.
Француз, кандидат Брисела, путује у Америку, тако кажу сарајмедији, да покуша да издејствује неку подршку.
Опозиција, предвођена Балоначелником, који је у међувремену, свој рејтинг са АА дигао на ААА, Анархист Аналфабет Аматер, враћа се Уличном Анархизму као политичкој технологији коју једино знају, какотако, да практикују.
У априлу је отишао Шмит.
Цијела БиХ 23 и сви српски Шмитовци, унередили су се до грла а нема ко да промијени Пелене.
Због тога је у Издајничкој Опозицији Српске, опште расуло.
Кормило је преузео најнеспособнији међу њима, Балоначелник, и елиминисао Ерцег Макакија а покренуо офанзиву на Десетара Бланушића.
Партизанске Јединице, Цицко горе, Форест Љубиша доле, пружају отпор на својој Територији.
А као подршка Балоначелнику, чује се Урааа, крај ограде Сарајевског Аеродрома. Бори се Маринико ко нико.
Да је Шмит овдје, он би поредао те Пиљке, Пионе и Судоку.
Овако, свако од њих тражи подршку својих Ментора, неки их имају трајно, по основу минулог рада Младена УИОванића, неки су имали једнократне аранжмане.
Балоначелник је путовао у Инглеску и Брисел, што је очизначно за његову подршку.
Букан путује углавном на Сједницу Народне Скупштине.
А Стевандић чека из врата, са Грабово Маљче.
Расуло око Високог Представника и расуло око Кандидата Издајничке Опозиције Српске, завршиће се лоше по БиХ 23 и по Опозицију Српске.
То су спојене посуде.
Расулом Издајничке Опозиције Српске, коначно се потврдило да су на сиси Запада и да раде против Републике Српске.
Да су нормална Опозиција, да имају Политички Програм, да имају, барем, националну Мирисну Ноту, не би били у расулу.
Ишли би на Изборе припремљени, организовани и добили резултат који одговара подршци.
Овако, само срамоте и слабе Републику Српску.
Неће им помоћи ни нове изборне Технологије Манипулације.