Приказивање постова са ознаком OPŠTI IZBORI 2018. SRPSKA.. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком OPŠTI IZBORI 2018. SRPSKA.. Прикажи све постове

четвртак, 9. август 2018.


РЕАЛАН ОДНОС СНАГА
И ИЗБОРНИ РЕЗУЛТАТИ,
ДВИЈЕ СУ
РАЗЛИЧИТЕ СТВАРИ

Објављено је најновије Истраживање Јавног Мнијења у вези Избора у Републици Српској.
ИЈМ треба вјеровати колико и Жени која те не воли.
Јер. Када се објављују, на њих може да утиче и наручилац и реализатор, суфлер и инсталирани елемент, и онај ко је на власти у земљи из које је Агенција...
Ово ИЈМ, пак, радила је иста екипа која је предвидјела резултате Локалних Избора прије двије године. У неким општинама, које су лаицима потпуно обрнуто изледале. Побједу СНСД у Прњавору и пораз у Теслићу.
ИЈМ каже да је СНСД, у процентима, двапут јачи од СДС.
То је реалан однос снага.
СНСД има 200.000 чланова.
СДС не објављује те податке. Али, сумњам да има 100.000.
Четири године смо одмакли од прошлих Општих Избора. Тада је СНСД добио 213.000 гласова а СДС 173.000.
Цвијановићка је изгубила а Додик се провукао.
Било је то вријеме највеће девастације Организационе Структуре СНСД. Која је почела и прије моје оставке, пред те Изборе.
Изборе је радила дилетантска Агенција из Београда.
Након тога је Додим инсталирао ФМШ Мрежни Систем и дошли су резултати Локалних Избора 2016е.
ФМШ Систем је много ефинаснији у Локалним Изборима.
СНСД је добио 30 Начелника а СДС 11.
СНСД је имао највише гласова у 38 општина а СДС у 16.
На половини мандата се доносе одлуке о гласању. Мада Бирачи тога нису увијек свјесни.
Али, пошто су Локални Избори на половини мандата Општих, то се, у доброј мјери, може прочитати из њих. Што не значи да су резултати Општих Избора најава одлука за Локалне.
Од Локланих Избора 2016е, стање за Есдеес може да буде само погоршано.
Стање за Есенесде, међутим, није побољшано. Јер, СНСД није искористио Есдеесову Пробосанштину, Потуриштво и Издају. Као што није ништа учинио да ревитализује Организацију. Чиме би смањио одлив Неопредијељених  у ону квоту која ће отићи Есдеесу по основу тога што није за Власт или је, за ту прилику, постала Против.
Нити је искористио одлазак двадесетак значајних Актера Есдееса.
Ипак никако није реално да Есдеес задржи своја 24 посланичка мјеста у Народној Скупштини.
А питање је колико је реално повећање Есенесдеових, са 29.
Да је Есенесде радио како треба, сад би се могао приближавати више броју 40 него што би био ближе броју 35.
Овако, ако се приближи броју 35, биће пуна шака браде.
Квалитет листа по Изборним Јединицама није за Пјесму Жетелаца.

понедељак, 19. фебруар 2018.


КАД ДОДИК
ИЗГУБИ ИЗБОРЕ,
ОПОЗИЦИЈА ЋЕ
БИТИ КРИВА ЗА
СИЛАЗНУ ПУТАЊУ

Не можете се залагати за Промјене а ви код себе деценију и по не мијењате ништа.
Није Промјена стално држати Иванића и чекати да ли ће једном, у Политици, да се озноји.
Није Промјена умјесто Чавића довести Босића а умјесто Босића, Говедарицу. Та Промјена се зове Сазланагоре.
Ако мислите да је Мектић Промјена, могу да се сложим.
Али, не могу да се заложим.
Видим. На сцени је, у медијима, вртешка Сазапових Појединачних Кандидата. Мозаик се разликује, у спектру од Еуорблица до Независних Новина.
Којугод двојицу Сазап кандидује, у Есенесдеу су у ситуацији Њих двојица а ја и бабо сами.
Преведено са Босанског Језика, Есенесде има само Додика а Сазап нема никога.
На Сазаповој страни котирају Иванић, Шаровић, Говедарица. Било је још имена али то није озбиљна пијаца.
Морају признати да то није ништа.
То је све неколико пута рециклирано.
А за репарацију Кандидата, више нема времена.
Нема те Српске Шљииве коју би Говедарица, или Шаровић, попио и одмах раздрљених прса изашао на снијег, и у стилу миша из вица, повикао Ђе та амбасада да је јебемо на најперверзнији начин.
Ако Додик може да се борбом за позицију над Есенесдеом, правда што је остао сам, Сазап, Есдеес, не може ничим да се опере што није створио лепезу Српских Кандидата, уназада мандат или два.
А имао је све предуслове.
Да су ми, прије пет година дали Есдеес, данас бих побиједио СНСД.
Да ми га данас дају, не би могло ни за десет.
Иако Есенесде није оно што је био прије пет.
Говорим о Организацији, Технологији и Механизму.
Ако би сутра Додик изгубио, Република Српска би се нашла на силазној путањи.
Као и Србија која је на таквој путањи одавно.
При томе ће, Будале, прво помислити, након ове реченице, да је то похвала Додику.
Није. Додик је далеко од потребног а још даље од најбољег.
Ну.
Он није одговоран за то. Доклегод је испред Опозиције.
Опозиција је, на првом мјесту, одговорна што нема неког упареног Додику или бољег и успјешнијег.
Посао Опозиције није само да зајебаваш Власт и глумиш Политичко Страшило.
Посао Опозиције је обиљнији Национални Посао од Власти.