Приказивање постова са ознаком JAVNI EMITERI. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком JAVNI EMITERI. Прикажи све постове

недеља, 20. јун 2010.

DRŽAVNI FUDBALSKI TEROR
Ljubazni kablovski operateri, na kanalu gdje se zadesi Radio-televizija Srbije 2, obavještavaju da se utakmice SP mogu gledati na kanalima i kaljužama javnih emitera BiH i da im je žao. Signal HRT 2 neko jednostavno zasniježi. Crko.
Država Bosna i Hercegovina tako pokazuje svoju snagu.
Jebe gledaoce tamo gdje se to ne čini.
I nameće nam državne komentatore fudbalskih utakmica. A poznato je da u BiH, uključujući i Mihajlicu, ne postoji ništa gluplje od fudbalskog komentatora. Najprije su htjeli nametnuti onu folklornu atrakciju, nekog Marjana koji se u svom transvestitodinom grču, dok kobiva komentariše utakmice, pretvara iz normalnog mladog čovjeka u baščaršijca sa izgovorom i vokabularom kone i nane.
Onda nam seviraju one koji su na silu naučili hrvatski jezik koji im stoji ko krmači monokini Bruk Šilds iz najboljih dana. Pa onda njih nekoliko, koji se ubiše, a ubiše i nas, serući o Našoj zemlji, Našoj reprezentaciji, o igračima koji igraju sa Našim Pjanićem, sa Našim Džekom...
Da o elementarnoj gluposti ne govorim. Zatrpavaju ljude nebitnim podacima, seljaci se dokopali interneta, pa je, tako, moguće saznati koliko je rezane građe izvezao Brazil u godini kada je Garinča proturao loptu kroz uši, po desnoj strani, u finalu onog i onog SP.
Regulatorna agencija i na silu prenešene nadležnosti na Naseobinu, direktni su krivci. Mediji su, po Svetom Dejtonu, u nadležnosti entiteta i ni po čemu niko ne može da odlučuje u toj sferi. Te sarajevske protuve misle da tako prave državu a u stvari krše ljudska prava i želje. Ljudi mogu da gledau šta hoće. I oni u RTS 2 i oni u HRT 2 platili su prava prenosa. BHT nije ni morao da plati jer u normalnoj tržišnoj konkurenciji, niko ih ne bi gledao.
Mislio sam da se države prave zbog ljudi.
Kao i fudbal što se igra.