уторак, 26. новембар 2019.


БиХ ЈЕ
ТРЛАБАБАЛАН
ЗЕМЉА

Баш да Предсједништво БиХ у Брисел пошаље и чисту ролну Таригуза, на њему би, невидљивом тинтом писало, Без Суверенитета.
Јасно је да је БиХ под НАТО Шапом.
Сва Политика Републике Српске од 2006е, своди се на борбу за Дејтонски Опстанак, на прилику да се продише испод те шапе, и извуче, и на ситуацију да, барем, нисмо истовремено под обје бриселске, и НАТО и ЕУ.
Некад успјешно, некад мање успјешно.
Додик и СНСД су погријешили што су пристали да се пошаље било какав Папир НАТО Пакту.
Требали су пустити миљенике, СДС и ПДП, да остану у Савјету министара са љубљеном и милом им СДА.
Република Српска је преживила четири године под том фалангом.
И видили смо да можемо.
На тај начин би тај издајнчки Булументаријум, био потпуно разоткривен за Јавност Српске.
Српска би ојачала у националном смислу.
Политичка сцена би на Општим Изборима, била прочишћенија.
Овако, Додик и СНСД пристају на Фарсу и Фасаду  што је, у суштини БиХ.
Пристају на Трлабабалан Земљу.
То не одговара Републици Српској.
Јер. Та технологија ради за Сарајево и за Запад.
У првом случају, СДСПДП би трлабабаланили само у Сарајеву.
Овако су добили прилику да то раде и у Српској, цијели мандат.
Данас је Зоран Тегелтија, којег је Српска предложила за Предсједавајућег Савјета Министара, пред Комисијом за припрему избора СМ, као на испиту.
Па га Нагазиновићи и Борбеновићи разни, питају Будибогснамице.
Тегелтија није Мандатар.
Њему, као Предсједавајућем, не треба никакав Програм рада.
СМ је мозаичко тијело.
То су мјеста у Позоришту Трлабабалан, која су унапријед резервисана.
Предсједавајући и СМ не могу да имају, нити да воде, било какву Политику.
Ако су то помислили ШМИЦ, то нензначи да је истина и да је могуће.
Питати Зорана Тегелтију, Шта ће учинитина на смањењу броја запослених у Заједничким Институцијама БиХ, Бореновић, а он и његови су радили на том неконтролисаном запошљавању, знак је елементарне глупости.
Јебеш образ.
Као што је и само постојање Комисије за припрему Избора.
Као што је и давање надлежности СИПА да провјери „мандатара“.
Само приглупи, за политику необразовани, политички незрели и трајно дисквалифицирани, могу да пристану на оволику количину Фарсичне Фасаде.



понедељак, 25. новембар 2019.


НИ БиХ,
НИ БОСНА,
НИ САРАЈЕВО,
НИ БАКИР,
НИСУ СРПСКИ.
АЛИ ЈЕСТЕ
РЕПУБЛИКА СРПСКА.

Лафо Политичка Изјава, Тишурафо Државничка, Бакира Изетбеговића о томе да у БиХ ништа није српско већ је све заједничко, толико је далеко од стварности, да само одјекује као тужни закашњели јаук за нечим што никад и није било њихово.
Босна и Херцеговина је посљедица Турских Освајања.
Посљедица је Аустроугарске.
Посљедица је грешке Српског Краља и сумануте антисрпске идеје о Краљевини СХС.
Посљедица је Авноја и лажног Братства и Јединства.
Које је било лажно за све.
Само је Србима било Светиња.
Дакле.
Босна и Херцеговина је посљедица лаковјерних и неорганизованих Срба.
БиХ је посљедица Распада СФРЈ.
Велике силе су морале да је оставе какотако окупљену, јер се постигло скоро све оно што је било намијењено Србима. Против Срба.
У Дејтону је БиХ припремљена за Лајт Распад.
Не треба Рат као за СФРЈ.
У Дејтон је отишла Репблика Српска. Као Држава, као српска Република.
Није се из Дејтона вратила као српско хратско муслиманска.
Могу сви да живе у њој.
То није никад било спорно.
Могу лакше него у многим земљама ЕУ.
Али ће Република Српска увијек да буде српска.
Док је Срба.
То увиђа једино Запад.
Зато све и чини да нас подјарми, интегрише и сатаре.
Котлина, Сарај Чадор, живи у илузији да ништа није само српско а ни Тузла, ни Бихаћ, ни Мостар... нису сарајски.
Бакир Сарај Чадор би, у свом засљепљујућем Унитаризму, најрадије све подвео под Мигранте.
Па, ако будемо добри, да нам да азил и насели нас по празним српским имањима у Федерацији.
Тако третирају и Хрвате.
Ну.
БиХ је само Привремена Географија.
Бакиру могу да бесплатно савјетујем, да сваког дана извикује да је БиХ српска, и да долази у Ферхадију, у Бањалуци, и на разглас, да се моли за Србе и Српску.
Срби ће се, какве су Историјске Будале, примити.
Тако, можда, може опстати БиХ.


петак, 22. новембар 2019.


КОЈА ЈЕ
НАЈСНАЖНИЈА
АРГУМЕНТАЦИЈА
РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
ПРОТИВ НАТО
И ЧЛАНСТВА У НАТО

Република Српска је досад избацила неколико аргумената против чланства у НАТО Пакту.
◘ НАТО је бомбардовао Српску и био на страни наших Противника. Србију је бомбардовао. Осиромашио је уранијум.
◘ Уласком БиХ у НАТО, на Дрини се ствара граница према Србији.
◘ Српска ће да прати Србију у сарадњи са НАТО. А Србија је прогласила војну неутралност.
*
Опозиција је избацила само један аргумент
◘ Додик је издајник а Радмановић је потписао.
*
Ти аргументи, можда могу да пију воде у дневнополитичкој употреби.
Суштински, невалидни су.
► Србе су, много више, него НАТО, убијали и истребљивали, Хрвати и муслимани. Па их се не може избјећи.
Србе су бомбардовали сви они који су били у Другом Свјетском, на страни Фашизма, Нацизма и Хитлера.
Што значи да је проблем у Србима.
Јер још постоје.
То што нас је НАТО бомбардовао, значи само да ће опет.
► Границу на Дрини, од стварања Зида од ње, не може да онемогући Република Српска.
Кад Србија све чини да ту границу дигне у небеса.
Вучић непрестано помиње БиХ а никад се не залаже нити се ставља на страну Републике Српске.
Да није тако, градио би се Аутопут Београд - Бањалука.
У Србији, данас нема ни једне политичке снаге која ће стати на страну Републике Српске.
А и најусранија опозиција ће осудити прекомјерну употребу силе у нашим унутрашњим законитим питањима.
► Српска прати Србију.
Немој за Србијом, мајке ти.
Србија је са НАТО Пактом потписала такве аранжмане да НАТО има већа овлаштења него дипломате са имунитетом.
НАТО може да уђе у било који објект, не само војни. А да не пита никог и ништа да га не питају.
Србија је под оваквом Војном Неутралношћу, у ствари под НАТО Пактом.
Она није Чланица. Она је окупирана.
БиХ није ни близу таквог аранжмана.
Што не значи да НАТО неће кренути у ту процедуру.
А Чланство оставити, мало, по страни.
*
Суштински аргумент против сарадње са НАТО Пактом и против Чланства у НАТО Пакту јесте
● Губитак Суверенитета
● Губитак Територијалитета
● Губитак Дејтонске Самосталности
● Губитак икаквог изгледа за екстерну Самосталност Српске, изван БиХ
● Нестанак Српске
● Нестанак Нације
● И, на крају, нестанак Срба. Што ће бити најчвршћа Граница на Дрини.

четвртак, 21. новембар 2019.



ПРОПАГАНДА НИЈЕ
ТРИДЕСЕТЧЕТИРИ
ИЗЈАВЕ ДОДИКА,
ЈЕДНА ПОРТПАРОЛА,
ДВИЈЕ КАБИНЕТСКЕ,
ТРИДЕСЕТШЕСТ
ДОДИКОВИХ...

Видим. Сва се Опозиција у Српској, Опозиција Српској и Сарајевска Опозиција Српској, упрла да покаже како је скандал са Реформама Нато Штабу и формирање Савјета Министара, пораз политике Додика, СНСД-а и Републике Српске.
Старе муслиманске политичке Курве Сарајева, ћуте.
Као што су избјегли иницијативу за Промјену Пословника.
Али. Зато Срби обављају посао.
Пандуревићка. Куд сви турци ту и мала Џеврије.
Босић. Бореновић. Међедановић. Мектић. Шаровић... онда медији финансирани од западних противсрпских анархиста.
На челу колоне је Младен Иванић. Он даје велике интервјуе које Сарај Медији преносе ко Игру Престола. У десет, у дванаест, у четрнарст, увече све.
Пинк Иванић.
Нико од њих не говори о Републици Српској.
Говоре о Поразу Додика и Политике Републике Српске.
Од СНСД-а нема значајниих иступа. То је спорадично, напрескок. Несинхронизовано.
Неприпремљено.
Данас је Предсједница рекла, Да смо хтјели у НАТО, ушли би у Савјет Министара прошле године.
Прва смислена изјава из СНСД-а, која се може упамтити.
Мада је Жеци, Предсједница Републике више него што је СНСД.
Ја очекујем изјаву Обрена Петровић.
Он кад разбије, и Турци ће поспадати са Добојске Тврђаве.
Политичка Пропаганда велике Владајуће Странке не може тако да функционише.
Док сам радио извршни посао, сад су измислили Генералног Секретара, а то је функција лелемудно благозаносног карактера, поставио сам оквире, и техничке, сервер, сајтови и слично, и организационе, запослио новинаре...
Али. Јебига.
Људи мисле да Додик треба да буде и Предсједник Сајта.
СНСД има могућности за своје перформансе, и има већину Медија у Српској, јер има и већину гласова, посланкика и већину власти.
То се мора максимално искористити.
СНСД мора имати пропагандно јавносни центар који ће да дјелује 25/7.
Који ће да унапријед припрема тактику и стратегију за битне догађаје и процесе, мора да има сет синтагми за сваки процес и политичку тему, мора да има креативце за рекламну политичку кампању, мора да има углађене женевске типове и змајеве од шипова, мора да има пет стотина изјава и иступа за овакав догађај какав је Формирање Савјета  Министара...
А шта има СНСД.
Има Гокурац.
Да питају хиљаду људи шта су чули о томе од СНСД и Додика, ни један, ни један, не би могао да наведе било шта.
Ти људи су Бирачи.

среда, 20. новембар 2019.


КАКО ЈЕ
ОПОЗИЦИЈА У СРПСКОЈ
ОПЕТ ОДРАДИЛА
ПОСАО ЗА ЗАПАД
И САРАЈ ЧАДОР

Са Западом ништа ново.
А Срби све гори.
Дукати, опет, иду у Кесу Сарајевске Котлине.
Када је Додик потписао Тројни Пакт за формирање Савјета Министара у року од тридесет дана, знао сам да су га зајебали.
Или да је он зајебао нас.
То сам одмах и написао.
Рекао сам да ће Папир бити послан у Брисел.
То практично значи да се Нато Интеграције не прекидају.
Нато Интеграције за Републику Српску значе Нестанак Срба и Српске. Само на нешто дужи рок.
А до тада, значе одсијецање од сваког другог свијета и остављање у каљугама Сарај Чадора.
Србија је у нешто повољнијем положају. Јер не може бити укинута. Али ће стално бити сакаћена.
Додик је Прагматични Несистемаш.
И начинио је неколико стратешких грешака.
◘ Довео је, од 2010е па наовамо, до заустављања и стагнације СНСД-а. Ослонио се на околне сателитске партијице што је варљиво тло за озбиљну Националну Политику.
Она захтијева дуге и дубоке шипове на коју може да се постави необорива платформа.
СНСД не може непрестано да расте.
Али може непрестано да се стабилизује.
◘ У страху да Вучић не пригрли Опозицију у Српској, и да отворено не ради против Српске и њега, Додик је превише пришао Вучићу.
Коме је срце у одличном стању.
Али, глава је хронична.
Вучић се никада не изјашњава за Републику Српску.
Увијек за БиХ.
Вучић је манијакални Играча Запада који фолира са знањем руског језика.
Вучић је честитао Додику на Компромису.
Као што је договор поздравила и Америчка Амбасада у Сарајеву.
Компромис код Срба се зову гаће које су спале.
У Вуковом Рјечнику стоји Компромисер или Спалогаћа.
◘ Са Западом не можеш улазити ни у какав папирни, па чак и у усмени договор.
Имам с њима и искуства.
Када су све чинили да потпишем БХ Телевизију.
Било шта потпишите. Ми ћемо објаснити јавности.
Дабоме да нисам. Зато сам и попушио као Министар.
Што није нека штета.
Са Западом, кад потпишеш Једно Слово, они ти сутра донесу укоричених неколико томова, на којима је твој потпис.
Сабрана Дјела Издајника. Сунце Ти Јебем Жежено Непечено.
◘ Додик је, успут, погубио Институције. Странке, Владе, Народне Скупштине.
Он никога ништа не пита.
Тако може док си јак.
Чим посрнеш, нећеш стићи ни да се усереш.
Странка је, кадикад, пред укидање Војске Републике Српске, предлагала Демилитаризацију БиХ.
То нико није хтио да разматра и прихвати.
Зато што је Запад имао план да НАТО стави своју шапу на БиХ. И на Србе.
Од тада је требало држати Институционалну линију борбе.
◘ Превелика жеља и право да се формира Савјет Министара са СНСД, довели су до тога да се Додик морао попишманити.
Требало је СДС-у и ПДП-у пустити Савјет Министара. Чим су Черкез и Бакир запели за АНП.
А, јавно, само рећи, Ми не прихватамо АНП, МАП и НАТО. Ево вам СДС и ПДП, можда они хоће.
СДС је колаборацијом у Сарајеву, и другим приручним техникама, у прошлом мандату, изгубио 50.000 гласова.
И у овом би, ладно.
На тај начин би их се одвојило од Реублике Српске.
Не би имали приступа игралишту.
А, немогуће је бити Опозиција из Сарајева.
Из Сарајева можеш бити само турчин.
Опозиција је жарко жељела ту власт.
Сарај Чадор их је жарко волио да види у власти.
Запад је жарко прижељкивао да СДС и ПДП остану у власти.
Опозиција је, зато, подузела читав низ акција. Од разговора о новој Већини до измјене Пословника.
Тако су Додика натјерали у издају.
А он пропустио да утјера њих.
И њима.
СДС и ПДП су опет, феноменално, обавили посао за Запад.
*
Шта се сад може очекивати.
Ништа.
Штагод буде, то је Лаж Запада.
Додик прихватио Бакирову причу о новој одлуци Предсједништва и Парламентарне Скупштине БиХ. О Чланству у НАТО.
НАТО може рећи да ће пристати и на Референдум.
Али, од тога нема ништа.
Ово са слањем Папира у НАТО Штаб, знак је и да је Србија, Вучић, легао на руду НАТО Пакта.
Знак је да ће Русија да олади мало од Српске и Додика.
Русија је ко Бог.
Помози себи, помоће ти и она.
Али неће гинути и срат за тебе.
Запад је ко Педофил. Јебаће те у свако доба, и годишње и животно.
Пристао, непристао, уништиће те.






уторак, 19. новембар 2019.


ЕВРОПСКА УНИЈА
ЧИСТА ЈЕ НАДНАЦИОНАЛНА
И ПРОТИВСУВЕРЕНИСТИЧКА
ДИКТАТУРА

Веома незапажено је прошла вијест да је Оливер Верхеји, мађарски кандидат за Комесара за комшилук и растегљивост ЕУ, добио сагласност, која му је претходно одбијена, Спољнополитичког Одбора Европског Парламента, и сада може да буде именован.
Још незапаженији је дио Вијести који каже да је Верхеји морао да напише и потпише, Нећу бити везан нити под утицајем Премијера било које земље или било ког представника Владе.
Дабоме да се мисли на Мађарску.
Јер и прошли Кандидат је због везе са Орбаном, био одбијен.
Шта за Републику Српску значи ова вијест,
◘ Не треба ићи у Европску Унију.
То је тоталитарни конгломераторијум у коме постоји једна или двије земље, не рачунајући САД, које воде коло у своју корист. Не толико у економску колико у дугорчну геополитичку корист.
◘ Република Српска, односно БиХ, и било која од сусједских Земаља, неће бити ни у једном кругу земаља које су близу одлучивања.
◘ Република Српска не може да очекује никакву економску корист од чланства у ЕУ. Баш да се и сутра догоди.
Извикани Фондови нису предвиђени за економску корист. А, свеједно, ми аплицирамо, они одлучују и постављају услове.
◘ Република Српска не може, од ЕУ, очекивати ни признање у досадашњем нивоу дејтонске Државности.
◘ ЕУ тражи своје послушнике, не тражи представнике Земаља Чланица.
Односно, послушнике Америци, Морганистима, НАТО Пакту, Финансијерским Територијалистима.
◘ Исто то ради и Сарајево, уз подршку Запада, односно ЕУ. Узима Србе који су послушни Сарајеву а не који представљају Републику Српску.
◘ Исти третман у Сарајеву има Република Српска, као Мађарска у ЕУ.
А Мађарска је једна од значајнијих Земаља.
Онда је лако заључити гдје ће на тој љествици бити Република Српска, ако се једног дана нађе у том булументаријуму.
◘ Интеграције, дакле, пут су уништења Националне Државе и Суверене Државе.
А Република Српска се управо бори за те циљеве.
Јер, једино тако Срби могу да опстану Овдје.
◘ То није Чланство. То су Аншлуси и Анексије.









понедељак, 18. новембар 2019.




РЕПУБЛИКА СРПСКА,
АКО ЖЕЛИ ДА ОПСТАНЕ
МОРА ДА ИСКОРИЈЕНИ
ПОТУРИШТВО,
ПОДАНИШТВО
И СВАКИ
КОЛАБОРАЦИОНИЗАМ

Што је, код Срба, веома тешко.
Јер, у том смислу, само су двије врсте Срба.
Они који, кад виде Феслију или Америчана, одмах извлаче Свитњак и бацају у мутну воду.
Такви су спремни да већ ујутро носе Фес и одају Голе Гујице, приступачне са Свећетир Стране.
И, они који се не занимају за Власт и Државу, ни своју ни туђинску, живе мимо Ћаршије, гледају своја посла, држе своју вјеру и вјерују своје славе и свијеће.
Они су бољи.
Али, такви, омогућују оним првим, да буду гори.
Република Српска је сламка међу вихорове.
Откако је настала, њој није на првом мјесту напредак, развој, срећа.
Њој је на првом мјесту Опстанак.
Јер без Државе Српске, неће опстати ни Србин, овдје.
А, нисмо, овдје, на Српском Зијемљу, гинули у свим војскама, истребљивани у Логорима и Јамама, да би сада отишли, напустили и поробили се.
Запад и Сарајаво нам нуде управо то.
Заједничку Државу.
А Срби у свакој Заједничкој Држави, прођу... прођу, ко Срби у Миру.
И Срби би, одавно, да нема Републике Српске, да се нисмо изборили за њу па је Дејтон морао да призна Државу Српску и раздвоји нас, прошли као Хрвати.
Са Комшићем.
Хрвате већ трећи мандат ујебава један Ушљо, Примитивац, Ћоркан, Беспризорна Протува.
Хрвати, и Хрватска, сами су криви за то.
Ни сунце не вјерује Сунцокретима.
Зато стално бјежи од њих.
Кад не може да се сакрије за облаке.
С тим што би Српска, да у Српској има довољно муслиманских гласова, или да је утопљена у неку Ћаршијску Босну, имала много више Комшића.
Јер, Срби су у много већем броју такви.
Срби би сада, да је како није, имали Седам Комшића и Осму Комшицу.
Све би то гузице дало за неку лажну привидну важност коју им сервира Сарај Чадор или Странац Усранац.
Срби су пуни Вучића и Шаровића.
Ко Авлијанер бува.
Посебно је за Србе опасан Сарајевски Поданички Синдром.
Многи Србин око Сарајева, и данас пати за Сарајевом.
То је њихов Епицентар важности и егзистенције.
То је латентна опасност.
Јер тај синдром укључује и одбојност према Бањалуци или Херцеговини.
Како се очитује тај Синдром, видљиво је по понашању Шаровића, у посљедње четири године, у петој. А богами, и у шестој.
Он је као Присарајски Синдромски Србин искориштен да води ту издајничку чету, Иванић, Боренвић, Црнадак, Мектић... у којој су остали манипулатни издајници, Пичке Српске.
Шаровић то ради искрено.
И има подршку у многима из Есдееса, који болују од тог синдрома.
Није случајно што се Есдеес ријешио кога се ријешио и што је отишао ко је отишао.
Република Српска мора да искоријени то Потуриштво које није само промјена Вјере.
То је Потуриштво, сада већ, Политички Покрет против Српске.