четвртак, 16. април 2026.

 

ОКУПАЦИЈА
СВИЈЕСТИ
ПОГУБНИЈА ЈЕ
ОД ОКУПАЦИЈЕ
ЗЕМЉЕ
 

Окупација Територије, прође, заврши се, Окупација Свијести оставља трајне посљедице на које се настављају нове и још погубније.
Окупација Свијести, неидентификован је појам.
Сви се баве појавним стварима. Бомбардовање. Свргавање. Поништавање Избора.
Иза Рата, Бомбардовања, Инвазије... стоје Крволоци, Будале и Капитали.
Иза Окупације Свијести, стоје Софистицирани Генијалци, стрпљиви, невидљиви, дугорочни.
Од Фармерица Супер Рифле, Каубојских Филмова по Задружним Домовима и Шушкаваца из Трста, прошло је много деценија док Људи у Југославији нису срушили и Комунизам и Државу.
Окупација Свијести подразумијева атомизацију, хомогенизацију, калибрацију, Јединики.
Потребно их је раздвојити а потом им понашање одредити на исти начин.
То се ради великом лепезом алата. Од Потрошачког Друштва, до уништавања Цркве и Вјере.
Тако се онемогућава сваки Колективитет, Кохезија и Заједништво.
Колективитет могу да држе Идеологије, Тортуре, Диктатуре, Компартије...
Дабоме да је проскрибтивно, али, зато је Кина, у Економији, нпр, испред свих.
Комунистичка Партија.
Свијест која је Окупирана, преко Појединца Делегата, одмах ће да скочи и каже, Они стријељају за Корупцију.
Па, шта ће друго да раде.
Када се Окупација Свијести спусти на конкретан ниво и разложи, добије се неколико слојева те Свијести и Живља.
▪ Самосебци – они гледају само себе, они се сналазе, свако правило ће да крше, на штету других, мало помало, и тако стално помјерају границе и разлици између норматинвог и стварног. Они се без трептаја, одричу свега, система, државе, идеала. То се види на Изборима.
▪ Мајкуници – то су они који су се већ снашли и свако им помиње Мајку. Они на сваком Лому Свијести, Окупација Свијести одвија се преко много ситних, често невидљивих Ломова Свијести, зараде паре или имовину. Присвоје.
▪ Антипротивци – они су увијек антипротивни. Виде да су спори да стигну Мајкунце, а често су жртвовали све да би постигли неки корак, нпр, продали очевину на селима, купили стан и ауто у Граду и... шта сад. Или узели два Кредита.
▪ Дезоријентирци – најмасовнија група, нема Партије, нема Власти, Вјеру не разумију, немају школе за нове послове, немају посла за старе школе...
▪ Медијалци – то су они, и они су масовни, којима Медији дају координате и оријентире. Они све знају али ничему не служе.
▪ Гласодајци – они још увијек неким стотим ћошком у Подсвијести, вјерују у Колективитет. Па ће ићи да гласају за некога великог, па ће учинити неки добар корак, или за неког малог, па ће их зајебати.
▪ ...
 
 
 
 
 
 
 

Нема коментара: