уторак, 23. јун 2026.

 

ПРОПАСТ СРБА
ПОМОЋУ
СРПСКИХ ЛИСТА
ИЗ БЕОГРАДА

 
Београд је Обављач Западних Пројеката над Србима.
Од Краљевине СХС па даље.
Зато и нема историјских и научних анализа о томе.
Посљедице тог београдског обављања, у посљедњих сто година, јесте нестанак Срба свуда око Србије, нестанак Срба у Београду и на југу Србије, на Косову и Метохији.
Београд је сваки пут знао шта ради.
Политички, удбашки, војни, а повремено и вјерски, Београд, прихватили су Служење Западу.
Јер је служење у крви Београда.
То је питање одвојености Београда од Србије и од Срба на цијелом простору бивше СФРЈ или Краљевине СХС.
Али је и питање несвјесности националне и државне оријентације Србије.
У протеклим деценијама, Београд служење обавља помоћу Српских Листа.
Српске Листе су, у ствари Политичке Странке или Политичке Снаге које формира директно Београд.
И којима управља.
Тако су нестали Срби у Хрватској.
Тако су нестали Срби на Косову и Метохији.
Тако нестају Срби у Црној Гори.
Има Београд и у Републици Српској Српске Листе.
У све странке је инфилтрирао Удбу.
Неке су платиле велику цијену.
Неке су добиле незаслужене положаје и позиције.
Република Српска, ипак, засад је довољно самостална од Београда да њен Опстанак није угрожен са те стране.
Српска је у Миру наставила Политику Рата Властитим Снагама.
И у Миру је, као и у Рату, имала све против себе а почесто и Београд.
У ових пет година, дошло је до потпуног раздвајања Колосијека.
Српска је отишла пут Москве, пут Јерусалема и недавно, пут Вашингтона.
Београд тим путем не може да иде.
Његов домет је да Премијер, данас, дође у Бањалуку.
То одвајање Колосијека од Београда, није се десило у тих пет година.
Прије двадесет пет година Делегација Владе Српске била је у Јерусалему.
Јерусалем је окосница геостратегије мале Републике Српске.
Срби су заварани бриселским неонацистичким насртајима на „геноцидни и агресорски“ Израел. И бране муслимане, завојеваче, истребитеље и агресоре на Србе.
Брисел тако покрива свој Неонацизам.
Прикрива ревитализацију класичног њемачког Нацизма према Русији, Славенима и Православљу.
Утицај Београда не може се искључити у Републици Српској.
Али градња, обнављање и одржавање Националног Монолита, може га држати под контролом.
Жилав Народ и Национална Политика, одржаће Самосталност Српске и њен Опстанак, у односу на све па и на Београд.
До повољног времена за Раздвајање од Противсрпског Пројекта БиХ.

Нема коментара: